Dato: Lørdag 4/2 kl 12.00
Kamp: Skeid - Frigg
Stadion: Nordre Åsen (treningskamp)
Skrevet av Anders Vindegg torsdag 02. april 2009 00:00
Skeid.no kunne 1. april melde at en investorgruppe fra De forente arabiske emirater var svært interesserte i å spytte penger inn i Skeid Talent Invest. Det viser seg å ikke være helt korrekt.
Dersom du var en av dem som gikk på limpinnen må vi dessverre skuffe. Saken om arabiske sjeiker som ønsket å investere i Skeids talentutvikling var ikke noe annet enn en aprilsnarr.
Historien om sjeiker fra Abu Dhabi var kanskje for fantastisk til at den skulle være noe annet enn nettopp det; en historie. Sett i forhold til fjordårets «suksess-narr» var i alle fall pressenorge denne gangen mer obs.
De med god hukommelse vil nok huske fjorårets aprilspøk, der Skeid.no skrev at Daniel Braaten åpnet for comeback for Skeid i 2. divisjon. Den gang slukte både Aftenposten og NTB agnet, og sistnevnte gjorde at spøken ble publisert i et utall lokalaviser rundt i det ganske land. Dagsavisen gjorde likevel dårligst research, og trykket saken nærmest ordrett i sin papirutgave påfølgende dag.
Ingen presseomtale for oljesjeiker med investorinteresser i Skeid altså, men vi håper i det minste at en og annen leser sperret øynene opp før det kanskje gikk opp for dem hvilken dag det tross alt var.
Skeid bygger storstadion
Skeid.no var ikke de eneste med et forsøk på å narre sine lesere 1. april, og det var flere aprilspøker med Skeid involvert. På Voldsløkka satte nok naboene morgenkaffen i halsen.
Østkantavisa kunne nemlig melde at Skeid får storstadion på Voldsløkka. Ifølge avisa hadde Skeid fått inn midler fra en anonym investor som ønsket å finansiere deler av nye anlegget.
- Vi har vært i kontakt med flere potensielle investorer og vi har en interessent som ønsker å spytte inn betydelige midler for at vi skal få til et vesentlig større stadion enn først planlagt, sa Skeids Voldsløkka-general Tarald Rode til avisa.
Ifølge det Østkantavisa kjente til var det planer om et stadion med opptil 10 000 tilskuere. På toppen av det hele ønsket også Rohde seg en konsert med AC/DC i Skeids nye «storstue».
Ingen spøk - Beau og Bardh til Skeid
Og dersom noen skulle være i tvil: Like før overgangsvinduet stengte hentet Skeid to nye spillere. De to overgangene til keeper Beau Molenaar (lån) og angriper Bardh Shala, fra henholdsvis Haugeund og Vålerenga, er ingen aprilsnarr. Kun gode nyheter og harde fakta.
Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as