Neste kamp for A-laget

Dato: Mandag 21/5 kl 17.00
Kamp: Skeid - AaFK 2 
Stadion: Bislett stadion

Grasrotandelen
toalettpapir-knapp

Skeid-marginer gir fortsatt tabelltopp

Skeid - Bryne 1-0 (1-0). Skeid trakk det lengste strået i en jevnspilt kamp mot hardt arbeidende jæringer.

glade_skeidspillere
TAKKER FOR KAMPEN: Skeid-gutta takker publikum på Bislett for kampen. (Alle foto: Martin Holthe Johansen.)

De som ankom Bislet stadion i pausen fikk se en andre omgang med en overvekt av spill på Skeids banehalvdel. Da Skeid ikke maktet å avgjøre kampen på det de fikk av sjanser, var treverket Skeids tolvte mann når det ved to anledninger hindret Bryne-spillerne i å utlikne.

Skeid-trener Arild Stavrum er naturlig nok godt fornøyd med tre poeng og tabelltopp etter to serierunder.

- Jeg føler det var en jevn kamp der vi hadde mange store sjanser, og brukbar kontroll på kampen inntil det siste kvarteret. Når vi bare leder med ett mål, og ikke klarer å punktere kampen, blir det kaotisk i sluttminuttene, sier Stavrum som mener ingen av lagene hadde noen stor kamp.

- I tillegg er moralen til gutta bra i dag, og vi kriger oss til viktige poeng, sier Stavrum til Skeid.no.


beau_molenaar
SKEID-DEBUT: Beau Molenaar bebuterte med å holde Skeid-buret reint mot Bryne.

Bryne skulle starte best i det som totalt sett var en jevn kamp på en regntung og sliten Bislett-matte. I åpningsfasen var de svartkledde ved flere anledninger frempå og holdt Skeid-keeper Beau Molenaar på tærne.

Molenaar, som vikarierte som sisteskanse for en småskadet Gary Hogan og en Martin Jørgensen ute med karantene, måtte blant annet i det 9. minutt bruke alle sine centimeter for å strekke seg etter et Bryne-skudd som sneiet utsiden av høyre kryss.

Bryne fikk etter hvert også erfare at langpasninger mot midtstopperduoen Wæhler og Harøy hos Skeid er et tapt slag, og det som ble skapt av sjanser kom derfor fra Brynes raske kantspillere.

Etter 20 minutter kommer Skeid mer med i kampen, og fester et grep som varer omgangen ut. Bardh Shala, som scoret to i åpningskampen mot Notodden forrige helg, gjorde det vanskelig for Bryne-forsvaret, og skapte rom ved konsekvent å trekke inn mot midten fra sin kantposisjon.

Også Adnan Haider på venstrekanten hadde en aktiv omgang, blant i 28. minutt da han på entouch-vis samspiller med Anders Hatlén. Ballen ender til slutt hos Tom Erik Breive, som fyrer av et skudd fra 25 meter som går like til side for målet til Bryne-keeper Roger Eskeland. Breive, som tidvis hadde problemer med å få ballen fram til adressaten, noterte seg med tre brukbare skuddforsøk i første omgang, men uten å få uttelling.

Straffemål
Uttelling skulle det imidlertid bli i det 37. minutt. Shala blir spilt igjennom av nevnte Breive, og blir dyttet overende av en Bryne-forsvarer i skuddøyeblikket, og dommeren peker på 11-metersmerket. Kim Nysted får i oppgave å omsette straffen i mål, men sender i vei et svakt skudd som Eskeland i Bryne-målet redder. Eskeland gir derimot retur, og Nysted er raskt framme og setter inn 1-0 til Skeid.

straffe-bilde2
STRAFFE: Kim Nysted er straffeeksekutør. Han bommer, men setter selv inn returen bak Eskeland i Bryne-målet.


Bare minuttet senere er Kim Nysted nær ved å doble Skeids ledelse. Nysted, som sklir i skuddøyeblikket, skyter fra 20 meter, og ballen treffer innsiden av stolpen oppe ved krysset. Stor sjanse til Skeid.

Like før pause kommer Bryne frampå med en sjelden visitt, men headingen etter en corner i det 44. minutt ender rett på Molenaar i Skeid-målet. Lagene går til pause på stillingen 1-0 til Skeid.

Bryne overtar
Etter pause virker det som om Skeid skal opprettholde de gode taktene fra før pause. Adnan Haider viser seg fram allerede etter 48 minutter, men dribleraidet innenfor 16-meteren ender med skudd like utenfor mål.

Spillet jevner seg imidlertid ut utover i omgangen, og kampen preges av kriging på midten og feilpasninger. Etter hvert tar Bryne over føringen i kampen, og i det 68. minutt ender ballen på hodet til en Bryne-spiller, og det er nær at en corner ender opp som mål. Treverket i Molenaars bur er derimot på Skeid sin side, selv om Bryne-spillerne gir uttrykk for at ballen var over streken.

Det etter hvert store Bryne-presset skulle gi store rom på Brynes banehalvdel, noe Tom Erik Breive forsøker å utnytte i samspill med Shala i det 81. minutt. Skuddet fra Breive blir derimot nok en gang reddet av en god Eskeland hos Bryne.

Jæringene opprettholder presset mot Molenaars mål, og skuddforsøket fra Bryne-spissen i det 85. minutt stryker stolperoten. Med tre minutter tillegg i tiden ligger Skeid-forsvaret fortsatt tett, og klarerer det som kommer av Bryne-forsøk.

Treverket skal nok en gang hindre mål, da en ny corner på overtid ender i tverrliggeren bak en utspilt Molenaar. Tre nervepirrende minutter på overtid blåser imidlertid dommer Øyvind Alapnes i fløyta, og Skeid forsvarer tabelledelsen foran Nybergsund-Trysil.


Skeid-trener Stavrum poengterer imidlertid at det ennå er tidlig i sesongen, og at toppformen er et stykke unna.

- Det hadde vært veldig gøy om vi kunne fortsette slik vi har startet. Vi går ut nå i et par tøffe bortekamper. Derfor er det viktig av vi nå slapper av et par dager og nyter seieren og tabellplasseringen, sier Stavrum, som trekker fram at de nyankomne i Skeid har bidratt mye til den gode seriestarten.

Neste Skeid-kamp er borte mot Sarpsborg 08 førstkommende søndag.

Skeids lag (4-3-3):
Beau Molenaar
Jo Andreas Gundersen, Thomas Wæhler, Joar Harøy, Erlend Ormbostad
Anders Hatlén, Preben Mankowitz, Tom Erik Breive
Bardh Shala, Kim Nysted, Adnan Haider

Innbyttere:
Bjørn Kydland for Shala fra 67. min
Simen R. Johansen for Hatlén fra 81. Min
Morten Slorby for Mankowitz fra 84. min

Kampfakta:
Skeid - Bryne 1-0 (1-0)
Bislett stadion, 652 tilskuere
Skeids mål: 1-0 Kim Nysted (37. min)

Kampen i media:
Serieleder Skeid (Siste.no)
Skeid vant igjen (Dagsavisen)
Skeid vant igjen (NRK nett-TV)

fornoeyd_stavrum
FORNØYD 1: Skeid-trener Arild Stavrum er fornøyd med seier over Bryne.


jublende_skeidokser
FORMØYD 2: Skeidoksene gleder seg over tre poeng på et regntungt Bislett stadion.



Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as