Neste kamp for A-laget

Dato: Lørdag 4/2 kl 12.00
Kamp: Skeid - Frigg
Stadion: Nordre Åsen (treningskamp)

Grasrotandelen
toalettpapir-knapp

Skeid rykker rett opp igjen

Det mener i alle fall spillselskapet NordicBet, og gir deg i underkant av to kroner tilbake hvis du setter ett kronestykke på Skeid-opprykk i 2010.

skeid-rykker-opp
OPP IGJEN?: Skeids forsvarsrekke har rykket opp til Adeccoligaen tre ganger på tre forsøk. Skjer det igjen i 2010? (Foto: Martin Holthe Johansen)


- Tradisjoner, god jobbing med yngre spillere, og en fin tilgang på spillere utenfra gjør at klubben (Skeid) har en høy standard på det de presterer til å være 2.-divisjonsnivå, sier Kim Rud Petersen i NordicBet i en pressemelding.

- Klubben var igjennom en elendig sesong i 1.-divisjon, men spranget ned til neste trinn er relativt stort - så om de opprettholder noe av det samme nivået er mulighetene gode for opprykk, sier Petersen.

LES OGSÅ: Stavrum: - Målet er opprykk

1.95 er oddsen selskapet setter på Skeid-seier i 2.-divisjon avdeling 2 for 2010. Skal man tro NordicBet er det Hødd som blir Skeids desidert sterkeste utfordrer til opprykk. Oddsen på laget fra Ulsteinvik er på 2.55.

- Arild Stavrum førte laget suverent opp til 2.-divisjon for to sesonger siden, og NordicBet tror at han igjen har gode muligheter for en lignende prestasjon. Avdelinga ser ikke avskrekkende ut med første øyekast, men Hødd er en klubb som lenge har ligget på omtrent samme nivå og blir etter det vi kan forstå hovedutfordrer nummer en, sier NordicBets talsmann i meldingen.

Bak Skeid og Hødd følger Kristiansund (8.00), Rosenborg 2 (25.00) og Byåsen (40.00).

FRA FORUMET: «Tror Hødd blir vår største utfordrer. Kristiansund er også gode.»

Skeids eneste Oslo-rival i avdelingen, nyopprykkede Oslo City, levnes liten mulighet av NordicBet. Dersom City blir å finne i Adeccoligaen i 2011 gir det hele 150 ganger tilbake på innsatsen.

I de andre avdelingene holdes Manglerud Star (4.00), Stavanger IF (2.50) og HamKam (1.90) som opprykksfavoritter.

Odds i avdeling 2:
Skeid - 1.95
Hødd - 2.55
Kristiansund BK - 8.00
Rosenborg2 - 25.00
Byåsen - 40.00
Strindheim - 50.00
Kolstad - 65.00
Molde2 - 85.00
Aalesund2 - 100.00
Levanger - 100.00
Steinkjer - 100.00
Skarbøvik - 100.00
Nardo - 125.00
Oslo City - 150.00

Obs! Skeid.no-redaksjonen står ikke ansvarlig dersom eventuelle kronestykker som settes på Skeid-seier (mot formodning) ikke fører til gevinst.

Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as