Neste kamp for A-laget

Dato: Mandag 02/08/10 kl 18
Kamp: Aalesund 2 - Skeid
Stadion: Color Line stadion

banner-right-tabell-4
Grasrotandelen
toalettpapir-knapp
sa-sa-sa-2010-1

Storseier i årets første match

Det var en fornøyd Arild Stavrum kunne innkassere årets første seier for sitt lag etter 6-1 mot Oslo City på Ekeberg kunstgress.

faysal
PÅ TOPP: Faysal Ahmed startet kampen mot Oslo City som spiss. (Alle foto: Anders Vindegg)

- Vi spiller i perioder veldig bra fotball. Mange viste at de sugne på å spille og at de vil ha ballen. Det er en av de tingene vi har jobbet med i det siste, sier Skeid-trener Stavrum.

Men det var Oslo City som kom til kampens første mulighet. Laget fra Groruddalen fikk faktisk nettkjenning tidlig i første omgang, men scoringen ble korrekt avblåst for offside.

Etter dette tar Skeid over, og første scoring kommer etter 15 minutters spill. Etter et innlegg fra venstre dukker Stian Pettersen opp på bakerste stolpe, og høyrevingen kan skli inn 1-0 i et tomt City-mål.

Tre kjappe mål

Dette er en god Skeid-periode, og fem minutter seinere er laget på farten igjen. En corner havner i returrommet og blir plukket opp av Stian Pettersen. Han slår en høy ball inn igjen i Citys 16-meter. Der inne dukker prøvespiller Adama Diomande opp og header inn 2-0 til Skeid.

diomande-scoring
PRØVESCORING: Adama Diomande prøvespilte for Skeid mot Oslo City og tegnet seg på scoringslista.


I tillegg til Diomande, som i fjor spilte for Lyn, hadde Skeid ny keeper i første omgang. Ole Næss trener for tiden med Skeid, og gjorde sine saker bra de gangene han ble satt på prøve.

naess
I MÅL: Ole Næss stod første omgang for Skeid, og holdt buret reint på Ekeberg.


Så bare to minutter etter 2-0-scoringen kan midtstopper Joar Harøy stange inn 3-0 etter et frispark på kanten av 16-meteren.

Men Skeid er ikke ferdige, og et knapt minutt etter Harøys scoring er det duket for 4-0. Thomas Valø kommer seg flott ned til dødlinja og får slått inn i feltet. Der inne står Stian Pettersen og gjør 4-0 til Skeid, som også blir pauseresultatet.

valo
NITTI-MINUTTERS-MANNEN: Thomas Valø var en av to som spilte hele kampen for Skeid.


Før kampens siste 45 minutter gjør Skeid mange bytter. Med hele ni utskiftninger fra starteleveren er det bare Thomas Valø og Stian Pettersen som spiller hele kampen for Torshov-laget.

I kuldegradene på Ekeberg daler tempoet noe i andre omgang, men Skeid er ikke ferdige med å score mål. Etter 60 minutters spill slås en corner inn i feltet. Kim Nysted tar ned ballen, og legger til rette for stopper Haitam Aleesami som setter inn 5-0 med venstreslegga.

haitam-scoring
5-0: Haitam Aleesami scoret Skeids femte mål mot City og blir gratulert av lagkameratene.


- En solid kamp

Til stor ergrelse for keeper Martin Jørgensen får Oslo City inn en redusering 10 minutter før slutt.

De fleste på sidelinja på Ekeberg kunstgress står i fare for å pådra seg frostskader når Skeids tredje prøvespiller for dagen, Magnus Nikolaisen fra Harstad, bestemmer seg for at han ikke kan være dårligere enn Diomande fra første omgang.

88 minutter er spilt når Nikolaisen blir spilt nydelig igjennom City-forsvaret. Alene med keeper gjør han ingen feil, og fastsetter med det sluttresultatet til 6-1.

nikolaisen
PÅ PRØVE: Magnus Nikolaisen fikk 45 minutter i Skeid-trøya og scoret kampens siste mål to minutter før slutt.


- Det er litt opp og ned i andre omgang, men sett under ett synes jeg vi leverer en solid kamp, sier trener Arild Stavrum.

Det er ennå lenge til seriestart, men Stavrum mener kampene som spilles nå likevel er viktige.

- De betyr mye for min vurdering av spillerne. I tillegg er det viktig for de som spiller å markere seg fra start og vise at de fortjener en plass på laget.

Allerede på mandag er det klart for ny kamp. Da møtes Skeid og Vålerenga på Valle Hovin.

- Det blir tøffere. Jeg vet ikke hva slags lag VIF planlegger å stille med, men det er bra at vi får prøvd oss mot bedre lag også, sier Stavrum.

Mandagens kamp mot Vålerenga er for øvrig flyttet fra 18.00 til 16.30.

Skeids lag (1. omgang - 4-4-1-1):
Ole Næss
Erlend Ormbostad, JoA Gundersen, Joar Harøy, Thomas Valø
Adama Diomande, Marius Pierau, Preben Mankowitz, Stian Pettersen
Ahmed Faysal, Bardh Shala

Skeids lag (2. omgang - 4-4-1-1):
Martin Jørgensen
Stian Pettersen, Morten Slorby, Haitam Aleesami, Thomas Valø
Magnus Nikolaisen, Peter Sørensen, Bjørn Kydland, Mesut Can
Kim Nysted, Oluwasegun Abiodun

Kampfakta:

Skeid - Oslo City 6-1 (4-0)
Ekeberg kunstgress, ca 25 tilskuere

Mål:
1-0 Stian Pettersen (15. min)
2- 0 Adama Diomande (20. min)
3-0 Joar Harøy (22. min)
4-0 Stian Pettersen (23. min)
5-0 Haitam Aleesami (60. min)
5-1 Oslo City
6-1 Magnus Nikolaisen (88. min)

Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2010 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as