Skrevet av Anders Vindegg lørdag 10. april 2010 15:19
Skeid slo Lørenskog fortjent 2-0 i siste treningskamp før seriestarten neste helg.
- Jeg synes vi leverer spillemessig mye bra i dag. Vi produserer mye og skaper sjanser. Vi slipper Lørenskog til et par muligheter, men det hadde heller ikke vært noe å si på om vi scoret et par til, sier en fornøyd Skeid-trener Arild Stavrum.
Det var gjestene fra Oslo tar kommandoen fra start på Rolvsrud kunstgress i Lørenskog. Skeid spiller god fotball med raske trekk langs bakken og gir Lørenskog-forsvaret nok å henge fingrene i.
Likevel går det 23 minutter før Skeid får uttelling. Det er Adama Diomande som får ballen på midtbanen. Han forserer framover 30 meter før han lader kanonen like utenfor 16-meteren. Skuddet er godt, og Diomande sender Skeid i ledelsen. God prestasjon av Diomande!
Hele kampen gjennom er nevnte Diomande og høyrekant Faysal Ahmed giftige og skaper trøbbel for Lørenskog med sin hurtighet og teknikk. Lørenskog skaper også noen sjanser i løpet av kampens første 45 minutter, men Martin Jørgensen i Skeid-målet får ryddet unna det som kommer av LIF-angrep.
Så langt i 2010 har Skeid slitt med å levere to gode omganger i samme kamp, men mot Lørenskog fortsatte Skeid å spille god fotball i 90 minutter.
Tilskuerne i vårsola på Rolvsrud hadde knapt fått satt seg til andre omgang før Faysal Ahmed spilles igjennom Lørenskogs forsvar. Alene med keeper gjør Ahmed ingen feil, og han dobler Skeids ledelse.
(Fortsetter under bildet.)
Utover i omgangen får Skeid flere muligheter til å øke ledelsen. Både Diomande og Ahmed har gode skuddforsøk, og førstnevnte har blant annet et skudd i tverrliggeren. Lørenskog har også et par kvalifiserte sjanser, men et godt Skeid-forsvar har kontroll og får avverget.
Dermed ender det 2-0 til Skeid i generalprøven før seriepremieren neste helg. Da tar Skeid imot Aalesund 2 på Bislett stadion.
Trener Arild Stavrum er fornøyd med det han fikk se laget hans prestere mot Lørenskog.
- Det var en god kamp av oss. Vi ville stilt med samme lag hvis det var seriestart i dag, sier han.
De siste ukene har det sportslige blitt overskygget av de økonomiske vanskelighetene Skeid Fotball er oppe i, men Stavrum er imponert over hvordan spillerne har tatt det hele.
- Jeg er veldig stolt av hvordan spillerne har taklet beskjeden om den økonomiske situasjonen. Mange lag ville blitt destruktive og gitt opp, men spillerne har taklet dette veldig profesjonelt og fint, sier treneren.
Neste lørdag, 17. april, er det alvor. Da kommer Aalesund 2 på besøk til Oslo og Bislett stadion. Kampstart er klokka 14.30.
Lørenskog - Skeid 0-2 (0-1)
Rolvsrud kunstgress, Lørenskog, ca 40 tilskuere
Mål:
0-1 Adama Diomande (24')
0-2 Faysal Ahmed (49')
Skeids lag (4-4-2):
Martin Jørgensen - Stian Pettersen, Joar Harøy, Morten Slorby, Erlend Ormbostad - Faysal Ahmed, Preben Mankowitz, Svein Tore Brandshaug, Peter Sørensen Nergaard - Adama Diomande, Kim Nysted.
Bytter:
Haitam Aleesami for Harøy (46')
Marius Pierau for Mankowitz (74')
Oluwasegun Abiodun for Diomande (83')
| < Forrige | Neste > |
|---|
Copyright © 2013 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as