Neste kamp for A-laget

Dato: Mandag 13/09/10 kl 1800
Kamp:  Skeid - Kristiansund BK
Stadion: Bislett stadion

banner-right-tabell-4
Grasrotandelen
toalettpapir-knapp
sa-sa-sa-2010-1

Stort engasjement fra politikerne

Skeid møtte mannsterke opp da politikerne på torsdag inviterte til fotballprat under bydelsutvalgsmøte på Sagene samfunnshus.

Det var bydelsleder Per Overrein som hadde invitert Skeid til møtet i bydelsutvalget (BU) for å få en orientering om situasjonen i Skeid Fotball.

Overrein oppfordret tidligere denne uka Skeid-folket til å møte opp på BU-møtet, og det er nok lenge siden det har vært så mange opptatte stoler i et møte i Sagenes bydelsutvalg.

Skeid Fotballs styreleder Konrad Kuhlman fortalte politikerne i Bydel Sagene hvorfor klubben i dag sliter økonomisk og hvordan man har havnet der. Kuhlman fortalte politikerne at Skeid Fotball har en gjeld på 4,5 millioner kroner og at den negative egenkapitalen er på 3 millioner.

Styrelederen fortalte videre at det lenge har blitt jobbet med å få en fullstendig oversikt over den økonomiske situasjonen, men at man nå føler seg sikker på at alle fakta rundt klubbens økonomi er kommet på bordet.

Jobber videre

For å komme seg ut av de økonomiske problemene har styret i Skeid Fotball blant annet iverksatt følgende tiltak:

  • Med hjelp av advokat Thor Erik Moen har klubben startet dialogen med klubbens kreditorer og satt i gang en gjeldssaneringsprosess med sikte på å redusere klubbens gjeld.
  • Spillere og trenere må ned 70 prosent i lønn, og de totale utgiftene i klubben skal reduseres med tilsvarende.
  • En rekke inntektsbringende tiltak er blitt satt i gang. Blant annet har man undersøkt mulighetene for å få forskuddsbetaling på tidligere Skeid-spillere i inn- og utland som klubben har avtaler på, man har gått i dialog med eksisterende sponsorer og investorer, og et tiltak mot næringslivet i Skeids nedslagsfelt er også på trappene.
- Vi skal i fremtiden drive et Skeid Fotball som setter seg økonomiske mål før de sportslige, og sørge for at vi aldri havner i en lignende situasjon igjen, sa Kuhlman til politikerne og de andre frammøtte i Sagene samfunnshus.

Oppfordrer til bydelsdugnad

Hovedleder i allianseidrettslaget Skeid, Tarald Rohde, var også tilstede på møtet. Han benyttet sin taletid til forsamlingen med å forsikre om at arbeidet Skeid gjør for barn og de yngste ikke vil bli rammet av Skeid Fotballs økonomiske problemer.

(Fortsetter under bildet.)

foss-bydelsmote
TALTE SKEIDS SAK: Ap-politiker Jørgen Foss ønsket bred Skeid-støtte fra Bydel Sagene. (Foto: Anders Vindegg)


Leder for Kultur- og nærmiljøkomiteen i Bydel Sagene, Jørgen Foss, har tidligere uttrykt sin bekymring for Skeid Fotball.

Foss fortalte i sitt innlegg om hvor viktig Skeid har vært for bydelen siden klubben ble stiftet i 1915. Han la vekt på klubbens tilbud til ungdom, viktigheten av at man har slike ungdomstilbud i bydelen, og at man også har noen unge voksne å se opp til i nærmiljøet.

Noen penger i støtte til klubben kunne ikke politikerne love. Men det var likevel stor enighet på tvers av partigrenser om at Skeid Fotballs tilstedværelse i bydelen er svært viktig for Sagene, og at man må snu hver stein for å finne løsninger og hjelpe Skeid Fotball.

- Vi har ikke mye penger i bydelen, men vi har et stort engasjement. Det må vi utnytte, sa Foss og oppfordret samtidig til en skikkelig bydelsdugnad for klubben.

Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2010 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as