Neste kamp for A-laget

Dato: Mandag 21/5 kl 17.00
Kamp: Skeid - AaFK 2 
Stadion: Bislett stadion

Grasrotandelen
toalettpapir-knapp

Senket gamle lagkamerater

Stian Nikodemussen ble dagens store spiller mot gamleklubben, med to scoringer og målgivende i det som etter hvert ble en skikkelig fest.

NikoMaal2
Her scorer Stian Nikodemussen ett av sine to mål mot gamle lagkamerater. (Foto: Eivind Hauger)


Det var et revansjelystent Skeid-lag som tok imot FK Tønsberg på Bislett i går. Vi tapte 3-1 i Tønsberg i juni ,etter at hjemmelaget scoret årets fineste mål og Skeid bommet på to straffer. Det var et bittert tap der Skeid-gutta ble kjempet ut av stilen.

Det skulle heldigvis ikke skje i går. Tønsberg hadde samme trøkk i innsatsen, men nå stilte Skeid også med samme fandenivoldske innsats – og det ga raskt resultater.

Etter bare fire og et halvt minutt får Vegard Landaas vende opp, og går foran med et godt eksempel og kliner til. Fra 18 meter suser det lave skuddet rett i kassa. 1-0 og drømmeåpning!

Landaas fikk sin debut for Skeid mot Hasle/Løren sist lørdag, og scoret også da. Måtte det fortsette!  

 

VegarLandaas3
Vegar Landaas, to mål på to kamper for Skeid. (Foto: Eivind Hauger)

 

Hardt straffet

Tross drømmeåpning var det klart at FK Tønsberg ikke hadde tenkt å gi seg uten kamp. Skeid dominerte etter scoringen, men når motstanderen fikk muligheten, satte de fart langs kanten med fullt trøkk framover.

De store sjansene kom likevel til de røde og blå. Et skudd fra Stian Nikodemussen blir reddet mesterlig av Tønsbergs keeper etter 15 minutter, og rett etterpå går en knallhard Skeid-heading i tverrligger – og over.  

Skeid styrer spillet, Tønsberg ypper seg - og jammen får de ikke godt betalt etter en snau halvtime. Like etter en potensiell straffesituasjon for Mankowitz og et knallskudd fra Hoås, er det nemlig Tønsberg som scorer mot spillets gang.

For tredje gang raser de nedover kanten, og får lagt inn fra venste. Ballen går på tvers forbi både Skeid-forsvarere og Tønsberg-angripere før motstandernes Jon-Mikael Skaug er på rett sted til rett tid og enkelt kan sette ballen i mål på bakre stolpe. Surt, ufortjent – men altså 1-1. 

Svak avslutning

Resten av omgangen inviterer Skeid vestfoldingene inn i kampen igjen, og ved to anledninger er Tønsberg nesten igjennom. Heldigvis får Skeid-forsvaret taklet i siste sekund, og en god dommer er langt fra å blåse straffe, slik bortesupporterne roper om.

Omgangen ebber ut uten flere scoringer, og det står 1-1 til pause. Skeids offensive spill er lovende, men forsvaret er litt rufsete og Tønsberg er ikke ufarlige. Mye smålekkert Skeid-spill ender alt for ofte uten en kontant avslutning.

En etter hvert umotivert Preben Mankowitz og en litt tannløs Bard Shala ble byttet ut etter første omgang. Inn kom Svein Tore Brandshaug og Ole Nesset – et dobbeltbytte som skulle vise seg som en skikkelig innertier fra trener Ole Kristian Vikan.  
 

Nydelige innlegg

Andre omgang starter imidlertid usikkert, og det er først i det 53. minutt Skeid viser at dette er en kamp man vil vinne. Ett av flere nydelige innlegg fra Villiam Strømme havner på hodet til Stian Nikodemussen, og keeper får bare med nød og neppe slått til corner.

Minuttet senere er Nikodemussen på farten igjen. Spissen dribler bort tre motstandere før han skyter rett på keeper. Kjempesjanse!
Og Skeid kjører på, men misser på flere kjempesjanser, blant annet på åpent mål.

Men så kommer endelig forløsningen. Nok en gang kommer en nydelig ball fra Villiam Strømme, og Nikodemussen ruver i lufta og header Skeid opp i ledelsen. Veldig, veldig fortjent!

Og de 221 betalende tilskuerne på tribunen må ikke vente lenge på neste forløsning. Haitam tar corner fra høyre, hardt mot første stolpe, og der møter Nikodemussen med hodet. 3-1 og full jubel på Bislett!  

 

Haitam3
Haitam med gode dødballer i kampen. (Foto: Eivind Hauger)

 

Lekestue på Bislett

I motsetning til tidligere kamper i år er Skeid ikke fornøyd med en tomålsledelse. Ole Nesset spilles nydelig fri etter 68 minutter, men alene med keeper klarer han ikke å plassere ballen i mål.  

Nå er det lekestue på Bislett. Skeid spiller lekker fotball, FK Tønsberg henger ikke med i det hele tatt, og sjansene kommer på løpende bånd.

Imad Ouhadou dribler rundt i feltet i det 70. minutt, og spiller tilbake til Landaas som skyter like over. Imad viste i det hele tatt mye flott i går, med herlig teknikk, framdrift og spilleglede. Avslutningene hans har imidlertid et stort forbedringspotensial.

Etter 76 minutter vinner en god Strømme ballen fra en ukonsentrert Tønsberg-forsvarer ute på kanten, setter fart og kommer seg inn i feltet langs dørlinja. Han triller ballen til Imad som fra fem meter klarer å skyte over. Kjempesjanse!

Men Imad, som nettopp har signert for Skeid ut 2014, skulle få sin belønning til slutt. Nikodemussen slår inn fra venstre, Ole Nesset avslutter i tverrliggeren, men til slutt havner ballen i føttene til Imad. Han får god tid, lader kanonen og fra syv meter dundrer han ballen lavt inn bak en sjanseløs keeper. Veldig fortjent for Skeids unge juvel!

 

Imad2
Imad markerte kontraktsigneringen med ny scoring. (Foto: Eivind Hauger)

 

Skeid dominerer nå totalt mot en utspilt Tønsberg, og innbytteren Peter Sørensen Nergaard er blant spillerne som kommer til flere gode avslutninger.  

5-1 og rødt kort

Men det blir ikke skikkelig fest før Nikodemussen skyter et innlegg mot første stolpe. Ole Nesset kommer i hundre og stanger ballen inn bak en hjelpeløs Tønsberg-keeper. Herlig kontant!

 

Nesset3
Ole Andreas Nesset, vår nye målmaskin? (Foto: Eivind Hauger)

 

Dagens gode dommer gir også en Tønsberg-spiller gult kort for holding i forkant av scoringen. Det er dagens andre for vedkommende spiller, og han må ta en tidlig dusj.
Dommeren skal ha skryt for ikke å stykke opp spillet med alt for mange unødvendige frispark. Han viste god dømmekraft hele veien, selv om han verken blåste straffe til Skeid eller Tønsberg. Fra vår synsvinkel så det ut som en klar straffe da Imad ble dyttet over ende rett før slutt.

5-1 ble stående på tavla da kampen ble blåst av.

– FKT prøvde seg fremover når de først fikk ballen i laget. Men, Skeid fikk stort sett spille rundt med FKT som de ville. De ble rett og slett veldig avslørt, kommenterte journalist Sindre Grading i Tønsbergs Blad til egen avis etter kampen.  

Skeid – FK Tønsberg 5-1 (1-1)
Bislett stadion, 02.10.2011
Fair Play-ligaen (2. divisjon, avd. 4)
Mål: 1-0 Landaas (4), 1-1 Jon-Mikael Skaug (27), 2-1 Stian Nikodemussen (60), 3-1 Nikodemussen (61), 4-1 Imad Ouhaddou (78), 5-1 Ole Andreas Nesset (84)    

Skeids lag (4-4-2)
Tarjei Omenås
Villiam Strømme – Morten Andre Slorby - Jo Andreas Gundersen - Haitam Aleesami
Torgeir Hoås - Imad Ouhaddou - Preben Mankowitz – Vegard Landaas
Bardh Shala (Ole A. Nesset) - Stian Nikodemussen

Brukte innbyttere:
Svein Tore Brandshaug, Ole Andreas Nesset og Peter Sørensen Nergaard

Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as