Neste kamp for A-laget

Dato: Mandag 21/5 kl 17.00
Kamp: Skeid - AaFK 2 
Stadion: Bislett stadion

Grasrotandelen
toalettpapir-knapp

Glenn Atle fra banen til kontoret

Arbeidet med å «gjenoppbygge» Skeid Fotball pågår for fullt. Den foreløpig siste brikken i puslespillet er ansettelsen av en ny daglig leder for virksomheten vår. Fra og med i dag er dette på plass ettersom vår tidligere spiller Glenn Atle Larsen (29) har takket ja til tilbudet om å ta denne viktige jobben.

Glenn kommer fra Bømlo, men førte en omflakkende tilværelse som spiller før han kom til oss. Reisen tok ham blant annet til Dundee FC, St. Patricks Ath. FC, FK Haugesund og Kongsvinger før han kom til oss som spiller. Skadeproblemer har imidlertid ført til at Glenn har måttet legge bort støvlene. I stedet får han bruk for sine akademiske kunnskaper som utdannet økonom fra BI i Oslo.

glenn-atle-larsen
Glenn Atle Larsen (bilde) er ny daglig leder i Skeid Fotball.

– Jeg føler at jeg har en riktig bakgrunn for denne jobben. Forhåpentligvis vil jeg få god nytte av både min utdannelse og min erfaring fra fotballbanen. Dette er en utfordring jeg ser frem til, sier Glenn.

Han vil være å finne i «det nye» klubbhuset på Nordre Åsen. Oppgavene vil selvsagt bli svært varierte. Men noen vesentlige fokusområder vil være å jobbe med inntektsbringende tiltak, ha kontroll på økonomien – og ikke minst sørge for tiltak som fører til entusiasme og engasjement i klubben vår.

– Skeid har en stolt historie. Jeg tror det er en latent interesse for oss. Det gjelder bare å finne de rette knappene – og trykke på dem, sier Glenn.

– Vi er veldig fornøyd med å kunne dra nytte av Glenns egenskaper og kunnskaper, og er sikker på at dette blir et godt og fruktbart partnerskap, sier styreleder Knut Meiner.

Han benytter samtidig anledningen til å rette en spesiell takk til Randi Rønnestad. Hun har nedlagt enormt mange timer det siste året. Helt uten vederlag. Randi kommer for øvrig ikke til å forsvinne helt fra Nordre Åsen. Hun vil bistå Glenn på enkeltområder som økonomi og jus.

Knut Meiner regner for øvrig med å kunne presentere en ny markedssjef også om noen få dager.

– Vi er kommet veldig langt i forhandlingene med en kandidat vi har stor tro på, og som har dokumentert gode resultater fra tilsvarende jobb, sier Knut Meiner.

– Med både daglig leder og markedssjef på plass, vil vi ha en organisasjon som er på høyde med de best rustede på vårt nivå. Og det skal vi være svært tilfreds med. Det er ikke lenge siden det så alt annet enn lyst ut for Skeid Fotball, sier Knut Meiner, som også benytter anledningen til å rette en helt spesiell takk til brødrene Even og Bjørn Berntsen.

– Uten Evens vilje til å ville investere penger i sin barndomsklubb – og uten Bjørns arbeidsinnsats ville vi ikke vært på banen i dag. Så enkelt er det. Men når det er sagt, er det den siste gangen jeg ønsker å se meg tilbake til marsdagen og årsmøtet i mars 2010 hvor det økonomiske marerittet traff oss med full styrke. Det er historie nå. Takket være arbeidet som er nedlagt og Even og Bjørns bidrag er vi levedyktige igjen. Vi er ikke på noen som helst måte rike, men vi har garanterte midler for en nøktern og sunn satsing, sier Knut Meiner, som håper at dette er fakta som gjør det enklere for valgkomiteen å finne velegnede kandidater til det nye fotballstyret.

– Jeg er sikker på at det finnes mange flinke folk med bankende Skeid-hjerter som kan tenke seg å bidra. Denne gangen vil de ikke starte jobben med kreditorer halsende etter seg, sier Knut Meiner.

Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as