Neste kamp for A-laget

Dato: Lørdag 22. juni kl 16.00
Kamp: Skeid - Bøler
Sted: Nordre Åsen

Grasrotandelen
toalettpapir-knapp

Lederskifte i Skeid Fotball

Knut Meiner har meddelt styret i Skeid Fotball at han trekker seg med umiddelbar virkning.
 
- Det er en beslutning som jeg ikke har tatt med lett hjerte. Det er samtidig en avgjørelse som jeg har brukt mye tid på, sier Knut Meiner som oppgir "grunnleggende uenighet mellom ham selv og majoritetsaksjonæren i Nye Skeid Fotball AS" som årsak til at  han nå trekker seg.
 
- Jeg opplever at det er så vidt stort sprik mellom våre synspunkter at det er til det beste for klubben at jeg trekker meg tilbake.
 
- Uenighetene mellom Nye Skeid Fotball AS og undertegnede går på flere ting. Vi er blant annet sterkt uenige om i hvilken grad aksjeselskapet og aksjonærene skal drive detaljstyring. I tillegg opplever jeg at vi som styre og jeg som styreleder ikke har fått anledning til å drive vår virksomhet i henhold til Norges Fotballforbunds retningslinjer for samarbeid mellom klubb og aksjeselskap, sier Knut Meiner.

Han fortsetter:

- Jeg er glad nestleder Erling Geir Iversen har takket ja til å overta vervet som leder. Han har med seg et svært kompetent styre. Jeg er sikker på at ledelsen av Skeid Fotball nå er i de aller beste hender. Jeg håper likeledes at man greier å finne frem til et godt samarbeidsklima med Nye Skeid Fotball AS. Jeg setter stor pris på det bidraget Nye Skeid Fotball bidro med i en vanskelig situasjon. Men jeg er ikke like fornøyd med utviklingen etter det, sier Knut Meiner, som for første gang på mer enn 10 år ikke har noe tillitsverv i klubben.
 
- Det skal bli godt med litt mer fritid. Men helt fri kommer jeg ikke til å føle meg før vi har greid å bevare plassen i 2. Divisjon etter en sesong som har vært vanskelig. På mange måter, avslutter avtroppende styrelder Knut Meiner i Skeid Fotball.

Erling Geir Iversen sier følgende til skeid.no.

- Når jeg nå overtar som styreleder i Skeid Fotball etter Knut Meiner, vil jeg først og fremst takke han for en solid jobb for Skeid gjennom mange år. Knut og jeg har lært hverandre og kjenne gjennom styrearbeid i både G13-19 og i Skeid Fotball og vi har bestandig hatt et svært godt samarbeid. Når han nå velger å fratre mister styret en engasjert og arbeidsvillig ressurs med et stort Skeid hjerte.  

- Når det gjelder styrets prioriteringer fremover må vi sikre forsatt spill i 2 divisjon samtidig som vi starter arbeidet med å legge grunnlaget for neste sesong. Innpurten av årets sesong vil bli tøff og nødvendige tiltak må iverksettes for å sikre forsatt spill i 2 divisjon.

- Dette krever et tett og godt samarbeid med både spillere, trenere og støtteapparat. Vi må sammen finne tiltakene som gjør at vi klatrer på tabellen.

- Når det gjelder forberedelsene til neste sesong vil vi iverksette flere prosesser. Dette gjelder både sportslig, økonomisk og organisatorisk. I tillegg jobber vi med å videreutvikle dagens samarbeidsmodell med Even Berntsen, et arbeid som har høy prioritet i styret.

- Ellers vil jeg fremheve betydning av et godt og integrert samarbeid med hele Skeidfamilien og alle de frivillige som gjennom en rekke år har gjort en viktig jobb for Skeid Fotball – både sportslig og sosialt.

- Så sammen med spillerne, trenere og støtteapparatet samt et kompetent Skeid Fotball styre, et godt samarbeid med styret i moderklubben Skeid, administrasjonen, alle frivillige og våre trofaste supportere - håper jeg at vi sammen kan skape resultater og en entusiasme som hever Skeid Fotball til gamle høyder.

Facebook    Deli.cio.us    Digg    StumbleUpon   

Copyright © 2013 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as