Dato: Lørdag 4/2 kl 12.00
Kamp: Skeid - Frigg
Stadion: Nordre Åsen (treningskamp)
Skrevet av Anders Vindegg torsdag 05. august 2010 19:33
Skeid G14 er videre i Norway Cup. Fredag møter laget asiatisk motstand i kvartfinalen.
I tur og orden har G14 slått Atletico Bistrita, Skedsmo 2, Farsund, Drøbak-Frogn og Vard 1. I 1/8-finalen stod Asker på motsatt banehalvdel, og i en
tett kamp vant Skeid 2-1 etter at Skeid-gutta fikk to mål tidlig i kampen.
Fredag formiddag venter sterke Bangkok Christian Collage i kvartfinalen. Laget fra Thailand har fortsatt tilgode å slippe inn mål på sine seks kamper så langt i turneringen. Kampen spilles på Ekebergs bane 15 klokka 11.00.
Det er nå bare G14 og Skeids lag i G15/16-klassen som er igjen av lagene som spiller om plasseringer i Norway Cup. G15/16 har kommet langt i B-sluttspillet, og spiller semifinale mot Stjørdals-Blink fredag morgen klokka 10.00 på Veitvet kunstgress.
Torsdag var det også over og ut for Junior elite. Hverken Skeid eller Strømmen maktet å score i ordinær tid, og heller ikke i ekstraomgangene falt det noen avgjørelse på Ekebergsletta. Dermed var det duket for straffesparkkonkurranse. Dessverre endte den på samme måte som i fjor: Skeid kom til kort og tapte 5-3.
Se flere Skeid-resultater her.
Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as