Neste kamp for A-laget

Dato: Lørdag 4/2 kl 12.00
Kamp: Skeid - Frigg
Stadion: Nordre Åsen (treningskamp)

banner-right-adidas-2012
Grasrotandelen
toalettpapir-knapp
soccerwave-190px2

Uavgjort mot FC København

I dagens åpningskamp i GF Cup i Lyngby, mot FC København fikk Skeids G16-lag med seg et sterkt 0-0 resultat mot en meget god motstander. Lagene hadde ett skudd hver i stolpen, og ellers var sjansene jevnt fordelt i kamp som var preget av et meget høyt tempo.

Kampen startet ut i et forrykende tempo hvor begge lag presset høyt. I løpet av det første kvarteret klarte ingen av lagene å etablere noe særlig spill i regnværet i Lyngby.

Da rundt tjue minutter var spilt kom Jibril Bojang stormende gjennom FCK-forsvaret og ble taklet av keeperen utenfor sekstenmeteren. Hele Skeid ropte etter frispark, men dommeren mente at det ikke var kontakt. Etter dette tok våre gutter over komandoen i kampen og klarte å spille ballen bedre langs bakken.

Men FCK var farlige på dødball og hadde et knallhardt frispark i stolpen og et hvor hospitantkeeper Idar Nordby Lysgård fra Toten måtte hente frem en feberredning. Vår største sjanse i første omgang kom da Jibril ladet kanonen fra vel tjue meter. Dessverre for oss hadde også FCK en god keeper som fikk reddet ballen til corner via stolpen.

Utover i andre omgang begynte guttene å merke det høye tempoet. FCK var gode til å trille ball, men de skapte ikke stort mer enn en farlig sjanse, hvor de headet utenfor etter en corner. Selv om Skeid-spillerne var slitne, skapte vi flere farlige muligheter i andre omgang. Midtstopper Mithilan Ahilan startet en kontring etter corner og spilte Robel Yemane i gjennom. Skuddet hans fra tjue meter gikk bare centimetere utenfor stolpen.

Robel hadde også en farlig heading som ble godt reddet av FCK-keeperen etter et flott innlegg av hospitantspiller fra Rommen Deluxon Ratnasabapathy. Fem minutter før slutt løp Zirak Ahmed opp en litt dårlig pasning i FCK-forsvaret og avsluttet knallhardt like over.

I det siste kvarteret ble guttene presset ganske hardt bakover på banen, men Lavrans Bredesen, Hakan Polat, Jostein Brox og nevnte Mithilan gjorde en fantastisk jobb i forsvaret. Vår hospitantkeeper Idar var også bunnsolid bakerst.

Hele laget gjorde en kjempejobb i dagens kamp og viste en vanvittig innsatsvilje og guts. Selv med de største sjansene i kampen var vi rimelig godt fornøyd med et uavgjort resultat mot et av turneringens beste lag.

Copyright © 2012 Skeid Fotball. E-post: post@skeid.no
Ansvarlig redaktør: Tarald Rohde. Kontakt webredaksjonen | Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til www.skeid.no
Nettsidene er produsert av Huset kommunikasjon & design as