Velkommen Kasander Getz

Ny midtbanemann inn

Annonse:

Vi ønsker Kasander Getz velkommen til oss i Skeid. Kasander har sin fotballfortid i Østfold, hvor han var del av Fredrikstad og Sarpsborg 08s akademier. Senere har han fått over 50 kamper i 2. divisjon for Strømmen og Asker.

- Jeg er jo faktisk fra Torshov sånn opprinnelig, og bodde her mine første fem leveår før familien flyttet til Fredrikstad, sier Skogstrand-gutten selv.

Han gleder seg nå til å bli del av Skeid, ta steg som spiller og bli del av et godt kollektiv - som så langt har gitt et godt førsteinntrykk på 25-åringen.

Nå bor han i Nydalen, studerer idrettspsykologi på NIH og skal styre Skeids midtbane fra 6er-rollen.

- Jeg har spilt i offensive roller i oppveksten, ofte i mellomrommet, før jeg ble omskolert til 6er i Strømmen. Det passer meg godt, og jeg liker å se meg som en klok spiller som gjør de rundt meg best mulig, sier Kasander videre.

Trener Vilde er naturligvis blid som sola (etter å ha kommet seg over faovrittstempelet i Trikkeligaen) med Kasander klar.

- Vi har fulgt Getz over lang tid, og han har trent med oss i en periode nå for å bli kjent med oss. Han er lærevillig, klok og en spiller som kommer til å gi mye av seg til laget vårt, sier en fornøyd Vilde.

Velkommen til Skeid!

Annonse: